11530_10151630425116930_1094930596_n

Šogad Lammi bioloģiskā stacija svin 60 gadu pastāvēšanas jubileju. Par godu svētkiem stacijas darbinieki nolēma doties nelielā izbraukumā uz kādu tuvu valsti un apciemot vietas, kuras slavenas ar ilgtermiņa pētījumiem. Izvēle krita uz Engures ezeru Latvijā un, sadarbībā ar LU Bioloģijas institūta Hidrobioloģijas un Ornitoliģijas laboratorijas darbiniekiem un Engures ezera dabas parku, Somu kolēģi iepazinās ar Engures ezera labumiem: krastu apsaimniekotājiem zirgiem un govīm, vēlīno spāru faunu, bagātīgu ūdenaugu klāstu un, protams, neskaitāmiem putniem.

1382124_10151630425061930_1674297182_n

Galvenais pētījumu virziens Lammi stacijā ir limnoloģija, tur savus pētījumus veic gan studenti, gan zinātnieki un, tāpat kā mūsu Kolkā, notiek vasaras prakse. Papildus ezeru izpētei un ilgtermiņa datu vākšanai, Lammi stacijā tiek pētītas arī sauszemes ekosistēmas un dzīvnieki. Katru gadu stacijā tiek organizēti īsi, kompakti kursi, kurus var apmeklēt ārzemju studenti un dažu dienu laikā iegūt sertifikātu un kredītpunktus.

Category: Bez tēmas

One Response to Lammi limnoloģiskās stacijas darbinieki viesojas Engurē

1. John Loehr says:

The excursion to Engure was the highlight of our trip, and it was fascinating to hear from Janis about all of the research that has been done there!

Thanks once again for being our guide and you are welcome to visit us in Lammi anytime!

John